Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Co zyskujesz dzięki obsłudze technicznej nieruchomości?

20 listopada 2023 Co zyskujesz dzięki obsłudze technicznej nieruchomości?


Najważniejszym zadaniem obsługi technicznej jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania wszystkich urządzeń oraz instalacji znajdujących się w obiekcie, a także na terenach zewnętrznych należących do nieruchomości. Obsługa techniczna jest zadaniem dla profesjonalistów, ponieważ wymaga specjalistycznej wiedzy oraz dużego doświadczenia. Dowiedz się, na czym polega kompleksowa techniczna obsługa nieruchomości oraz co dzięki niej zyskasz.

Czym jest obsługa techniczna budynku?

Utrzymywanie w sprawności wszystkich instalacji technicznych, maszyn i urządzeń zapewni bezpieczeństwo ludziom znajdującym się w obiekcie oraz zagwarantuje ciągłość świadczonych usług. Co więcej, obsługa techniczna obiektu jest usługą wpływającą na zachowanie wysokiej wartości nieruchomości. W skład obsługi technicznej wchodzą czynności, takie jak:

  • konserwacja i naprawa instalacji (np. elektrycznych, wodnych, gazowych),

  • serwis maszyn i urządzeń (np. wind, agregatów, bram, systemów alarmowych),

  • wykonanie drobnych remontów i prac modernizacyjnych,

  • świadczenie usług z zakresu doradztwa technicznego,

  • prowadzenie dokumentacji technicznej obiektu.

Współpraca outsourcingowa z dostawcą usług z zakresu obsługi technicznej nieruchomości może opierać się na stworzeniu kompleksowego i zintegrowanego projektu zarządzania obiektem. Dzięki temu jeden podmiot będzie odpowiedzialny za projektowanie, wdrażanie oraz utrzymywanie instalacji i urządzeń w obiekcie.

Obsługa techniczna budynku – co daje współpraca z najlepszymi?

Profesjonalna obsługa techniczna nieruchomości to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa i komfortu oraz zapewnienie wysokiego standardu technicznego budynku. Sprawnie działające instalacje i systemy alarmowe zmniejszają ryzyko pojawienia się zagrożeń dla życia, zdrowia i mienia, takich jak pożary, zalania i porażenia prądem.

Współpraca z firmą świadczącą kompleksowe usługi z zakresu obsługi technicznej budynku to oszczędność czasu oraz pieniędzy, ponieważ właściciel obiektu kontaktuje się i rozlicza tylko z jednym usługodawcą. Kolejne zalety to elastyczny model współpracy, dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb zarządcy obiektu, wysoka jakość i efektywność usług, a także gwarancja, że wszystkie czynności wykonywane są zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

Obsługa techniczna obiektu – zawsze w zgodzie z przepisami prawa

Problemem, z którym mogą borykać się przedsiębiorcy, jest niedostosowanie obiektu do wymogów przeciwpożarowych. W ramach obsługi technicznej obiektu zespół techników wykonuje prace dostosowawcze, mogą być to drobne przeróbki, wymiana elementów łatwopalnych lub montaż przegród przeciwpożarowych.

Obsługa techniczna nieruchomości polega również na monitorowaniu stanu technicznego obiektu i przeprowadzaniu obowiązkowych przeglądów. Co roku należy wykonać kontrolę przewodów wentylacyjnych, instalacji gazowych oraz wszystkich urządzeń i systemów, które są narażone na działanie czynników atmosferycznych. Raz na pięć lat należy wykonać kompleksowy przegląd techniczny obiektu, dodatkowo obiekty wielkopowierzchniowe muszą być kontrolowane w systemie dwuletnim. Warto też wspomnieć o przeglądzie doraźnym, w sytuacji zgłoszenia nieuzasadnionych ingerencji lub naruszeń. Celem kontroli jest zweryfikowanie, czy budynek może być nadal bezpiecznie użytkowany. W przypadku wykrycia niezgodności – obsługa techniczna zajmie się konserwacją i naprawą niesprawnych elementów.

Redakcja lingaly.pl

Jesteśmy platformą, która eksploruje świat biznesu i finansów z różnych perspektyw. Nasze treści są źródłem inspiracji i wiedzy dla wszystkich zainteresowanych dynamiką gospodarki i rozwojem firm!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie usługi świadczy agencja celna?
Co zyskujesz dzięki obsłudze technicznej nieruchomości?
Bezpieczny konwój gotówki? Oddaj to w ręce specjalistów

Jesteś zainteresowany reklamą?