Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak obliczyć ratę za nowego Volkswagena?

8 stycznia 2023 kredyt na samochód

Kupowanie nowego samochodu to zawsze wielkie wydarzenie w życiu każdego człowieka. Oczywiście wynika to z dużego wydatku, lecz przede wszystkim z uzyskania w ten sposób narzędzia umożliwiającego bezskrępowane przemieszczanie się i podróżowanie. Nic więc dziwnego, że każdy kupujący chce nabyć swój pojazd możliwie najsprawniej i na najlepszych warunkach. Wszystko to gwarantuje VW FS.

Zalety kupowania w VW FS

Przed tym, gdy przejdzie się do analizowania warunków zakupu i tego, czy kredyt na samochód będzie opłacalnym rozwiązaniem, na samym początku dowiedzieć się trzeba, z jakiego powodu warto kupować auto właśnie w salonie VW. Jakie są tego korzyści? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że u dealera nabyć nowe pojazdy z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi. Najważniejszą zaletą nowych pojazdów jest to, że są one pewne, bezpieczne i spełniają najnowsze wymagania. Kupując pojazd u dealera, bez względu na to, czy będzie on nowy, czy z drugiej ręki, ma się pewność zakupu pojazdu całkowicie bezpiecznego i sprawnego.

Dlaczego warto wziąć samochód na kredyt?

Kolejną sprawą, o której warto się dowiedzieć, to jakie są możliwości finansowania takiego zakupu. Oczywiście można przyjść do salonu z gotówką i zapłacić za auto jedną płatnością, lecz nie ma co ukrywać, mało kogo stać na tak duży wydatek. Zdecydowana większość klientów szuka innych możliwości finansowania. Zdecydowanie najlepszą propozycją jest w tym wypadku uzyskanie kredytu bezpośrednio w salonie – więcej informacji o kredycie znajdziesz na https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/finansowanie-samochodu/finansowanie-samochodu-nowego/kredyt-jak-abonament.html .Przede wszystkim jest on łatwiejszy do wzięcia niż kredyt gotówkowy w banku, a co najważniejsze, dostaje się go na znacznie lepszych warunkach. Wystarczy szybki rzut oka na kalkulator kredytu samochodowego w salonie, aby zobaczyć, że warunki kredytu bankowego są znacznie gorsze.

Najpopularniejsze warunki kredytu na samochód

Skoro wiadomo już, dlaczego warto kupować samochody w salonie, a także jakie korzyści daje kredyt na samochód bezpośrednio dealera, warto się teraz zastanowić, jakie są najpopularniejsze warunki takiego finansowania. Na początek dowiedzieć się trzeba, że dostępne są dwa rodzaje finansowania, czyli kredyt JAK ABONAMENT lub KLASYCZNY. W obu przypadkach rozpoczyna się od opłaty wstępnej. Konkretna kwota zależna jest oczywiście od wartości pojazdu. Oplata wahać się może w zakresie od 0 do 30% ceny samochodu. Następnie należy wybrać, na jaki okres samochód będzie kredytowany. Można kredyt wziąć na 24 miesiące, a nawet na 48 miesięcy. Ostatnią różnicą w przypadku obu kredytów jest to, co się dzieje po zakończeniu okresu kredytowania. W przypadku kredytu JAK ABONAMENT kierowca może albo zakończyć umowę i zdać do salonu pojazd, albo też może wpłacić pozostałą kwotę i mieć aut na własność. W przypadku kredytu KLASYCZNEGO zakończenie umowy kończy się po prostu spłatą zobowiązania, a auto staje się własnością kredytobiorcy – kalkulator kredytu znajdziesz na Autonowezawsze.pl 

Kalkulator kredytu samochodowego — co warto wiedzieć?

Jak więc widać po powyższym ospie auto na kredyt i auto na kredyt znacznie się różnią, szczególnie ostatnim etapem umowy. Łatwo więc można zorientować się, że zapewne inaczej wygląda kwestia wysokości rat. Jak to dokładnie wygląda? Obliczenia wysokości rat obu kredytów najlepiej oprzeć na jednym z najpopularniejszych samochodów Volkswagena, czyli na Golfie. Cena nowego auta to około 100 tysięcy złotych. W przypadku kredytu JAK ABONAMENT i wpłacie 30% wartości należy przy podpisaniu umowy uiścić około 30 tysięcy złotych. Jeśli wybierze się czas trwania umowy na 48 miesięcy, rata wyniesie około 960 złotych. Jeśli jednak weźmie się KLASYCZNY kredyt, rata na tych samych warunkach to wydatek nawet 1700 zł.

Dane i obliczenia aktualne na dzień 16.01.2023r.

Redakcja lingaly.pl

Jesteśmy platformą, która eksploruje świat biznesu i finansów z różnych perspektyw. Nasze treści są źródłem inspiracji i wiedzy dla wszystkich zainteresowanych dynamiką gospodarki i rozwojem firm!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pomoc przy unieważnianiu kredytu frankowego
ile idzie paczka do usa
kredyt na samochód

Jesteś zainteresowany reklamą?