Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Kiedy warto podpisać ugodę z firmą windykacyjną?

26 grudnia 2022 Kiedy warto podpisać ugodę z firmą windykacyjną


Jak w krótkim czasie dojść do porozumienia z wierzycielem i przejąć pełną kontrolę nad swoimi finansami? Dobrym sposobem może okazać się zawarcie ugody z firmą windykacyjną na przykład przez Internet. Upraszcza to proces, oszczędza czas i powoduje, że zaczynamy stawiać pierwszy krok na drodze do wolności finansowej. 

Jak działają firmy windykacyjne

Zadaniem firm windykacyjnych jest bezsporne doprowadzenie do uregulowania kwestii długu. Do tego typu organizacji zgłaszają się wierzyciele, którzy chcą odzyskać swoje należności. Mogą to zrobić tuż po upływie terminu płatności. Zazwyczaj decydują się jednak na odczekanie kilku tygodni lub miesięcy.

Firmy windykacyjne prowadzą tzw. windykację polubowną. Polega ona na znalezieniu rozwiązania dogodnego dla dłużnika, jak wierzyciela na przykład na umożliwieniu zadłużonej osobie lub firmie spłaty długu w ratach. W wielu przypadkach taka metoda może okazać się szybsza i tańsza w porównaniu z drogą sądową. Dodajmy, że wiele spraw udaje się na tym etapie rozwiązać. Polubowne podejście pozwala też na wypracowanie elastycznych sposobów spłaty długu dostosowanych do sytuacji zadłużonej osoby. Jednym z takich rozwiązań jest np. zawarcie ugody z firmą windykacyjną.

Ugoda z firmą windykacyjną – o co tutaj chodzi?

Zawarcie ugody z firmą windykacyjną może okazać się dla zadłużonego bardzo korzystne. Może się zdarzyć, że jest on otwarty na rozmowy z wierzycielem i wyraża chęć spłaty długu. Jest on jednak na tyle duży, że osoba zadłużona nie może w danym momencie spłacić go w całości. Wówczas w wyniku porozumienia z wierzycielem może ustalić rozłożenie długu na raty.

Zadłużony może także wnioskować o przedłużenie terminu płatności bądź też o redukcję naliczonych odsetek. Wierzyciel może wyrazić zgodę na takie rozwiązanie, zwłaszcza gdy zależy mu na szybkim odzyskaniu pieniędzy. Wierzyciel może także zaakceptować prośbę o zmniejszenie sumy do zapłaty. Warto pamiętać, że ugoda powinna nieść korzyści dla obu stron, jednak nie muszą być one równomierne. Tak więc w zamian za szybkie uregulowanie należności, może nastąpić anulowanie karnych odsetek.

Dodajmy, że ugoda z firmą windykacyjną to rodzaj umowy pozasądowej. Jeśli jej warunki zostaną spełnione, wówczas proces windykacyjny kończy się na drodze polubownej. Ugoda powinna zawierać dane na temat stron. Jeśli nie chcemy przeoczyć żadnej ważnej rubryki, możemy skorzystać z metod dostępnych online.

Zawarcie ugody z KRUKiem – jak to zrobić

W celu usprawnienia procesu spłaty długu niektóre firmy sięgają po nowe rozwiązania technologiczne. Wystarczy dostęp do Internetu, aby zrobić krok na drodze do rozwiązania problemu przeterminowanego zadłużenia. Oczywiście różne firmy oferują różne rozwiązania, zatem zawsze należy sprawdzić, jakie opcje oferuje firma obsługująca nasz dług, ale na przykład Zawarcie ugody z KRUKiem jest możliwe bez wychodzenia z domu, w 100% przez Internet i wydaje się niezwykle proste.

Co mogą zrobić Klienci KRUKa by zawrzeć ugodę? Wystarczy założyć konto na platformie e-kruk.pl Następnie wybieramy sprawę, dopasowujemy spośród dostępnych opcji wysokość raty (możemy spłacić szybciej lub wybrać niższe miesięczne raty) oraz terminy, w których chcemy spłacać należność. Ugodę opatrujemy podpisem kwalifikowanym, a dokładniej kodem, który otrzymujemy sms-em. Nie musimy drukować żadnych dokumentów ani też biegać z nimi na pocztę. Wszystko dzieje się w kilku prostych krokach i jest bezpieczne. Należność będziemy spłacać dostępnymi na platformie metodami płatności online, np. BLIK-iem, czy przelewem.

Ugoda zawarta online – czy jest ważna?

Podpisywanie umów, wniosków czy innych dokumentów przez internet to dziś normalna procedura. Zawarcie ugody z firmą windykacyjną w trybie online jak najbardziej posiada charakter wiążący. Użytkownik platformy e-kruk jest prowadzony za rękę. Dzięki temu trudniej coś przeoczyć niż w przypadku tradycyjnego formularza. Oczywiście powinniśmy zachować potwierdzenie złożenia podpisu i zawarcia ugody tak na wszelki wypadek.

 

Kolejną zaletą zawierania ugód w wersji online jest czas, który w przypadku długów gra na niekorzyść osoby zadłużonej. Dzięki omawianemu rozwiązaniu może ona w krótkim czasie wyjść z inicjatywą i w miarę możliwości szybko spłacić całość zadłużenia, a w efekcie wyjść na finansową prostą.

Materiał zewnętrzny

Redakcja lingaly.pl

Jesteśmy platformą, która eksploruje świat biznesu i finansów z różnych perspektyw. Nasze treści są źródłem inspiracji i wiedzy dla wszystkich zainteresowanych dynamiką gospodarki i rozwojem firm!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak skutecznie zarządzać czasem w pracy
Rozwój kariery zawodowej: skuteczne metody na awans
Jak znaleźć idealną pracę dla siebie: wskazówki i strategie

Jesteś zainteresowany reklamą?