Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Płytki chevron – najbardziej znany zygzak świata

11 listopada 2022 Płytki chevron


Chevron, zygzak czy jodełka francuska. Ma tak samo wiele nazw i twarzy. Wzór tak klasyczny, że zna go praktycznie każdy. Takie rozwiązanie pasuje zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych aranżacji oraz minimalistycznych wnętrz. Jest świetny do wykończenia ścian, podłóg w łazience, kuchni a nawet salonie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • skąd pochodzi chevron
  • jak wykorzystać chevron w aranżacji wnętrz
  • dlaczego chevron jest uniwersalnym zastosowaniem
  • czy zastosować jodełkę na ścianie, a może podłodze

Skąd pochodzi chevron?

Nazwa tego stylu płytek pochodzi najprawdopodobniej od francuskiego słowa “chevre”, które oznacza kozę. Koza brzmi lepiej w języku francuskim niż łacińskim, więc nazwa przyjęła się szybciej. Nie wiadomo jednak dlaczego akurat to zwierzę zostało patronką najpopularniejszego zygzaka na świecie. Prawdopodobnie autorowi imienia wzór przypominał ślad, który kozy pozostawiają na ziemi.

Inne tłumaczenie słowa “chevron” to też krokiew. Od wieków odwrócone “V” jest symbolem domu, schronienia czy bezpieczeństwa. Napoleon dodał temu symbolowi kolejne znaczenie. Wprowadził do wojskowości oznaczenie “V”, które symbolizowało 7 lat służby.  

Wnętrze w zygzak

Niegdyś jodełka francuska zdobiła arystokratyczne kamienice i pałace, obecnie przeżywa swój renesans. Możemy ją znaleźć nie tylko na podłogach czy ścianach. Poduszki, pledy, tapety czy nawet porcelana. Bardzo dobrze wygląda też w kontrastowym połączeniu czerni i bieli oraz stonowanych pastelach. Jeżeli chcesz urozmaicić swoje wnętrze postaw właśnie płytki chevron. Na stronie www.kaflando.pl znajdziesz duży wybór wzorów i kolorów płytek, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru twoim pomieszczeniom. 

Uniwersalne rozwiązanie dla twoich pomieszczeń

Jodełka jest ponadczasowym oraz uniwersalnym rozwiązaniem dla salonu, kuchni czy łazienki. Zdumiewające są też możliwości adaptacyjne chevronu. Jest on obojętny w stosunku do płci czy wieku nie tylko wnętrz, ale też użytkowników.

Inna zaleta tego stylu to fakt, że potrafi wnieść do pomieszczenia niewymuszoną elegancję. Pasuje do wnętrz klasycznych, ale też odnajduje się w nowoczesnych aranżacjach, w zależności od materiału, z którego został wykonany wygląda świetnie w każdym kolorze i rozmiarze.

Chevron na ścianie czy podłodze?

Wykorzystując go na ścianie mamy doskonałą alternatywę dla mono kolorowej ściany czy statycznych pasków. Ułożenie kafelków w jodełkę daje świetne tło meblom, a te z bardziej intensywnym wzorem będą stanowić główną ozdobę pomieszczenia. Jednak trzeba uważać, bo lekko stosowany wprowadza dynamikę do stylizacji, a nadużywany może nam przeszkadzać.

Na podłogę mamy do wykorzystanie płytki ceramiczne czy gresy imitujące drewno. Wpasowują się idealnie do nowoczesnych wnętrz, a w klasycznych wydobywają pełnię swojego piękna. 

Redakcja lingaly.pl

Jesteśmy platformą, która eksploruje świat biznesu i finansów z różnych perspektyw. Nasze treści są źródłem inspiracji i wiedzy dla wszystkich zainteresowanych dynamiką gospodarki i rozwojem firm!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ekologiczna chemia gospodarcza
Zasilacz UPS
Kiedy warto podpisać ugodę z firmą windykacyjną

Jesteś zainteresowany reklamą?