Strona główna
Rozwój osobisty
Tutaj jesteś

Rękawice robocze wodoszczelne, skórzane i inne – przegląd propozycji

14 lutego 2024 Rękawice robocze wodoszczelne

Rękawice robocze to podstawowe wyposażenie pracowników wielu zakładów pracy. W niektórych przypadkach są one niezbędne, w innych noszenie dodatkowego zabezpieczenia na dłoniach będzie po prostu dobrą praktyką. Co należy wiedzieć na temat rękawic roboczych oraz jakie modele warto wybrać? Podpowiadamy, jak zakupić najlepsze rękawice robocze, które można wykorzystać nie tylko w miejscu pracy, lecz także na użytek domowy.

Rękawice robocze skórzane i inne – kiedy należy je nosić?

Rękawice robocze ocieplane nieprzemakalne, cienkie rękawice gumowe, rękawice robocze wodoszczelne, skórzane rękawice robocze… Lista rozwiązań umożliwiających ochronę dłoni jest naprawdę długa! Zanim jednak przejdziesz do wyboru najlepszego modelu, warto się zastanowić, kiedy i po co w ogóle należy zakładać rękawice ochronne. To jeden z podstawowych elementów odzieży ochronnej i należy stosować je przede wszystkim tam, gdzie zachodzi ryzyko uszkodzenia dłoni oraz skóry przedramienia. Tak naprawdę jednak nie zawsze będą one wymagane, a noszenie rękawic roboczych bez potrzeby może utrudniać wykonywanie bardziej precyzyjnych czynności. 

Rękawice ochronne bezwzględnie należy nosić podczas pracy z substancjami chemicznymi, gdy zachodzi ryzyko uszkodzenia skóry oraz podczas pracy z maszynami i narzędziami, które mogą uszkodzić palce lub nawet całe dłonie. Rękawiczki ochronne muszą nosić również pracownicy sektora medycznego oraz wielu pracowników branży spożywczej czy budowlanej. Wytrzymałe rękawice skórzane to absolutna konieczność podczas spawania oraz wielu prac mechanicznych, w przypadku branży chemicznej należy wziąć zaś pod uwagę nie tylko grubość rękawic, lecz także materiał, z którego zostały wykonane. Niektóre substancje chemiczne mogą wchodzić w reakcje z materiałem rękawiczek. W takiej sytuacji rękawice nie tylko nie zapewnią dodatkowej ochrony, ale wręcz mogą zwiększać ryzyko uszkodzenia skóry. Jeśli chodzi o rękawice robocze, producent zapewnia ogromny wybór. Czym zatem kierować się przy zakupie? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Czym charakteryzują się najlepsze rękawice robocze? Producent podpowiada

Jeśli chodzi o ochronę dłoni, jednym z najpopularniejszych producentów jest firma Ogrifox. Rękawiczki tej marki znajdziesz w sklepie internetowym OPTIMUM BHP. To stosunkowo niedrogie i jednocześnie wyjątkowo wytrzymałe rękawice robocze dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej oraz wielu rozmiarach. Niska cena wcale nie oznacza tu niskiej jakości – rękawice ochronne tej marki to częsty wybór wielu właścicieli firm. W ofercie marki znajdziesz rękawice z wysokiej jakości przędzy HDPE, które zostały powleczone dodatkową warstwą zabezpieczającą przed przecięciem. Dobrym wyborem będą także rękawice robocze skórzane wykonane z koziej skóry, szczególnie że w części chwytnej są one szyte z jednego kawałka skóry, więc nie występują w nich nieprzyjemne w dotyku i utrudniające pracę szwy. Ocieplane rękawice to z kolei model, który przyda się podczas pracy w niskich temperaturach oraz na zewnątrz w czasie zimowych miesięcy. Zapewniają one komfort termiczny oraz wysoki poziom ochrony i są wykorzystywane między innymi w branży ochroniarskiej czy transportowej. Rękawice robocze powlekane zapewniają dobry chwyt i zapobiegają wyślizgiwaniu się z rąk trzymanych przedmiotów, więc przydadzą się wszędzie tam, gdzie liczy się dobra przyczepność i chwytność. Atrakcyjne ceny sprawiają, że rękawice Ogrifox to częsty wybór nie tylko pracowników, lecz także osób szukających wygodnych i niezawodnych rękawic roboczych na użytek domowy.

Na szczególną uwagę zasługują także rękawice Polstar. W ofercie tego producenta znajdziesz zarówno najprostsze, uniwersalne modele, jak i specjalne rękawice ocieplane, które sprawdzą się idealnie w trudniejszych warunkach. Marka stawia na dużą różnorodność, dlatego w sklepie OPTIMUM BHP znajdziesz bogaty asortyment rękawic roboczych i ochronnych. Wszystkie modele łączy jedno – wysokiej jakości materiały wykorzystane do produkcji i wykończenia. To jedna z bardziej rozpoznawalnych firm zajmujących się produkcją rękawic roboczych – znana nie tylko w Polsce, lecz także wielu krajach Unii Europejskiej.

Rękawice robocze skórzane i syntetyczne – zwróć uwagę na jakość

Tanie rękawiczki robocze to co prawda niewielki jednorazowy wydatek, jednak również niewielka skuteczność. Choć podstawowe modele możemy znaleźć w niemal każdym supermarkecie, warto zastanowić się nad lepszymi rękawicami, które ochronią delikatną skórę dłoni przed zimnem, uszkodzeniami mechanicznymi czy oparzeniami chemicznymi. Nie ryzykuj zniszczenia dłoni i sięgaj po sprawdzone propozycje od znanych, renomowanych marek. Sprawdzaj także certyfikaty, ponieważ to one są gwarancją, że dany produkt spełnia wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Nawet jeśli szukasz rękawiczek na użytek domowy i nie obowiązują Cię przepisy Kodeksu Pracy, zainwestuj w dobrą odzież roboczą i akcesoria, dzięki którym poczujesz się bezpiecznie podczas różnych prac wykonywanych w domu, garażu czy ogrodzie.

Artykuł sponsorowany

Czarna armatura łazienkowa – do jakich aranżacji pasuje?

Redakcja lingaly.pl

Jesteśmy platformą, która eksploruje świat biznesu i finansów z różnych perspektyw. Nasze treści są źródłem inspiracji i wiedzy dla wszystkich zainteresowanych dynamiką gospodarki i rozwojem firm!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rękawice robocze wodoszczelne
Kiedy przydają się rękawice robocze powlekane nitrylem
na czym polega duchowy rozwój człowieka

Jesteś zainteresowany reklamą?