lingaly.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Biznes

Cy wiesz, jak zostać agentem nieruchomości?

Cy wiesz, jak zostać agentem nieruchomości?

Jest wiele sposobów na zarabianie pieniędzy, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Czasem wymagane są konkretne predyspozycje, wykształcenie, doświadczenie, kursy. Można zostać przykładowo agentem nieruchomości, bo coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług osoby, która pomaga w przypadku zarówno sprzedaży domu i mieszkania, jak i zakupu. Pomoże również w przypadku wynajmu i najmu nieruchomości. Profesjonalny pośrednik służy doradztwem, prezentuje oferty w mediach, dokumentuje przebieg transakcji, zajmuje się rozmaitymi sprawami organizacyjnymi.

Czego oczekuje się od agent nieruchomości?

Bycie agentem nieruchomości może być bardzo dochodowym zajęciem, dlatego warto zainteresować się tym tematem. Nawet jeśli ktoś zajmuje się czymś innym w danym momencie, to zawsze może się przebranżowić. Pracę agenta nieruchomości porównuje się do tego, czym zajmuje się doradca nieruchomości. Kluczową kwestią będzie jednak doprowadzenie do sfinalizowania transakcji, aby można było na niej zarobić. Oczywiście należy najpierw sprawdzić, czym dokładnie zajmuje się agent nieruchomości, bo ma on wiele zadań do wykonania. Wymaga się ciągłego kontaktu z ludźmi, załatwiania rozmaitych spraw. Agent tworzy oferty nieruchomości, aktualizuje je, przeprowadza prezentacje domów i mieszkań. Jego zadaniem jest także pozyskiwanie kolejnych klientów. Konieczne jest bycie osobą elastyczną.

Jak zostać agentem nieruchomości?

Jeśli ktoś interesuje się pracą jako agent ubezpieczeniowy, to warto wiedzieć, że w wielu przypadkach nie trzeba mieć nawet doświadczenia. Nie brakuje firm, który nawiążę współpracę, pozwolą na przyuczenie do zawodu. Oczywiście z czasem konieczne stanie się założenie własnej działalności gospodarczej, ale najpierw warto się podszkolić u kogoś innego. Świetnie sprawdza się uzyskanie odpowiedniego wykształcenia. Należy wybrać kierunek kształcenia związany z nieruchomościami, prawem mieszkaniowym, cywilnym, budowlanym. Pośrednik nieruchomości musi być osobą, która dobrze wie, jak działają tajniki zarządzania i ekonomii. Niezbędna staje się wiedza na temat budownictwa, sporządzania rozmaitych umów. Nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, ale będzie to dodatkowy atut. Świetnie sprawdzą się studia na kierunku zarządzania nieruchomościami lub dotyczące pośrednictwa w ich obrocie, wycenie.

O czym warto pamiętać, aby być jak najlepszym agentem nieruchomości?

Bardzo ważną kwestią w przypadku agentów nieruchomości jest to, aby mieli oni licencję. Klienci zwracają na to uwagę. Dawniej był to wymóg, obecnie nie trzeba mieć licencji do wykonywania zawodu. Dobrym pomysłem będzie zapisanie się na kurs agenta nieruchomości, aby zdobyć wiedzę i licencję. Będzie to niezwykle pomocne w niedalekiej przyszłości. Agent nieruchomości musi mieć najczęściej prawo jazdy, wykształcenie co najmniej średnie, wiedzę z zakresu prawa i rynku nieruchomości, umiejętności negocjacyjne i sprzedażowe. Istotna jest znajomość obsługi programów biurowych. Trzeba być osobą komunikatywną, samodzielną i dyspozycyjną.

Udostępnij