Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Czy wiesz, ile zarabiają stewardessy?

25 września 2022 ile zarabiają stewardessy


Dla wielu osób praca jako stewardessa wydaje się być czymś niezwykłym. Oczywiście ma ona wiele zalet, możliwe staje się podróżowanie, odwiedzanie wielu ciekawych miejsc i to bez konieczności finansowania lotów. Wszystko odbywa się w godzinach pracy, co stanowi kolejny atut. Pojawia się jednak pytanie, czy opłaca się pod kątem zarobków wypełnianie obowiązków stewardessy. Można liczyć na dosyć wysokie wynagrodzenie, ale wynika to z tego, że jest to wymagający zawód. Nie każdy przejdzie selekcję i dostanie się do linii lotniczych. Jeśli jednak ktoś jest otwarty, żądny przygód, lubiący kontakt z innymi ludźmi, to warto spróbować.

Ile zarabiają stewardessy? Czy rzeczywiście można liczyć na wysokie zarobki?

Na płacę stewardessy wpływa wiele czynników, zalicza się do nich między innymi staż pracy i wykształcenie. Każda linia lotnicza stawia inne warunki i oferuje odmienne stawki. Przyjmuje się, że średnia płaca stewardessy wynosi nieco ponad 6000 zł, oczywiście brutto. Jeśli komuś uda się znaleźć pracę w prestiżowych liniach lotniczych, to może liczyć przykładowo na comiesięczne wpływy na konto w wysokości 10000 zł. Kluczową kwestią jest także klasa miejsc w samolocie. Jak wiadomo, za usługi premium, obsługę klientów VIP, trzeba zapłacić więcej. Wymagający podróżujący muszą być należycie obsługiwani. Wiąże się to z atrakcyjniejszym wynagrodzenia dla stewardessy. Inna płaca jest przypadku zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia i umowy o dzieło.

Co składa się na płacę stewardessy. czyli od czego zależą zarobki?

Na zarobki stewardessy składa się przede wszystkim podstawa płaca, do tego dochodzi prowizja od sprzedaży. Znaczenie mają również dieta na pobyt i rozmaite dodatki. Niezależnie od liczby wylatanych godzin, stewardesa ma wypłacane wynagrodzenie podstawowe, które nie podlega zmianom. Opłaca się oferować klientom różne produkty, bo jeśli zdecydują się na zakup, to otrzyma się za to odpowiedni procent. Stewardessy zarabiają wobec tego dodatkowo na prowizjach. Ogromną zaletą jest także uzyskanie pieniędzy na wyżywienie. Można spędzać czas w zagranicznym porcie i mieć za to płacone dodatkowe pieniądze, czyli za wyżywienie i zapewnienie podstawowych wygód na czas pobytu.

Różne zarobki w liniach lotniczych

Poszczególne linie lotnicze oferują różną wysokość wynagrodzenia. Oczywiście jeśli ktoś pracuje dla firm zagraniczny, to zarobi więcej niż w przypadku polskich linii lotniczych. W Ryanair minimalnym wynagrodzeniem jest nieco ponad 4000 netto, co wiąże się z wylataniem 40 godzin. Można jednak liczyć na szereg dodatków, co w sumie pozwala na zarobienie do nawet 9000 zł. Jeśli roczne przychody nie przekroczą kwoty 200 000 zł, to nie trzeba nawet płacić podatku VAT. Podobne zarobki oferują linie lotnicze LOT. Jeśli ktoś chce zarobić więcej, do nawet z 10 000 zł netto na miesiąc i zwiedzać egzotyczne miejsca, to powinien zdecydować się na Emirates. Każda godzina spędzona w powietrzu to więcej niż 60 zł, co robi spore wrażenie.

Redakcja lingaly.pl

Jesteśmy platformą, która eksploruje świat biznesu i finansów z różnych perspektyw. Nasze treści są źródłem inspiracji i wiedzy dla wszystkich zainteresowanych dynamiką gospodarki i rozwojem firm!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie usługi świadczy agencja celna?
Co zyskujesz dzięki obsłudze technicznej nieruchomości?
Bezpieczny konwój gotówki? Oddaj to w ręce specjalistów

Jesteś zainteresowany reklamą?